Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
Listeleme

Kontrol Kalemleri

Konrol Kalemi Nedir?

Kontrol kalemleri, alçak gerilim elektrik akımının olduğu sigorta kutusundan başlayarak tüm elektrik kablo bağlantı hattında, topraklı - topraksız prizlerde, ampul, lamba, spot duylarındada, elektriksel yüklerin üzerinde elektrik gerilim ve akımının varlığı ya da güç kaçağı durumunun kontrol edilebilmesi için elektrikçiler , teknisyenler, ya da mühendisler tarafından kullanılan temaslı veya temassız olarak gerilimi algılayabilmemizi sağlayan en basit elektriksel kontrol elemanıdır.
 

Kontrol Kalemi Nasıl Çalışır?

Temaslı kontrol kalemi dediğimiz ve piyasada herkesin bildiği ve kullandığı aynı zamanda mağazalarımızda satışa sunduğumuz bileşen olarak elektrik akımıyla temas eden bir adet iletken uç, bir adet direnç ve bir adet neon lamba aynı zamanda da canlı uç (elektrik kontrolü yapılacak priz benzeri uç) ile arada gerilim farkı oluşturabilmek için lambanın diğer ucuna bağlı metale temas eden bir RC (Direnç, Kapasitör, İletken olarak İnsan) yapısı yeterlidir.

İnsan anatomisi bu RC yapısı devreyi tamamlamak için yeterli olabilecek bir kaynaktır. Kontrol kaleminin ucu elektrik fazına temas ettirildiğinde direnç içinden geçerek düşük akım neon lambaya gelir.

Devrenin tamamlanması için kontrol kaleminin ucuna baş parmağımızla elle temas dokundurulur ve neon lamba ışık verir.

Kontrol Kalemi Fiyatları

Mutlusan marka kontrol kalemleri , elektrik piyasasında sağlam ve kaliteli bir marka olarak bilinmektedir. Aynı zamanda fiyat performans olarak bekleneni veren ürünlerdir. Çoğu elektrikçinin tercih ettiği marka olan Mutlusan kontrol kalemi Brl Kablo stoklarında fiiksel ve online mağazalarımızda sürekli olarak temin edebileceğiniz ürünlerin başında gelmektedir. Kontrol kalemi fiyatlarına gelirsek en uygun fiyatlı mamulleri alabileceğiniz eticaret sitemiz N11 ve Gittigidiyor pazaryeri platformlarındaki online satış mağazalarımızla aradığınız 6000 den fazla çeşitle ve Kredi Kartına taksitle, Aynı Gün kargo olanağıyla Toptan elektrik malzemeleri edinebileceğiniz ortamlarda hizmette bulunmaktayız.
 

Yükleniyor...
borel elektrik, brl kablo